MENÜ

ÜRETİM MODÜLÜ

EraOFSET Modülleri

Üretim modülü sağladığı bilgilerle sizi en kısa sürede en kârlı şekilde üretim yapabilmeniz için doğru şekilde yönlendirmeyi amaçlar.Bu modülde cevap bulabileceğiniz bazı sorular:
  Üretim hattımızdaki siparişler nelerdir?
  Ürünleri ortalama teslimat süremiz nedir?
  İstasyonlarımızın doluluk oranı nedir?
  Depomuzda ne kadar, hangi müşterinin mamülü var?
  Bu siparişi kaç partide sevk ettik, hangi faturaları kestik?
  Siparişten gerçekte ne kadar kâr ettik?
  Hangi siparişleri zamanında teslim edemedik?
  Terminlerimiz ne kadar doğru?
  İstasyonlarımızın arıza sıklığı ve bakım gideri nedir?
  Şu anda baskı makinalarımızda hangi işler var?
  Planlamamızın ne kadarı gerçekleşiyor?
  Makinalarımızın ortalama çalışma hızı nedir?
  Üretim aşamasında en çok oluşan hatalar nelerdir?
  Bu hataların bize maliyeti nedir?
  Hangi personel en çok hata yapıyor?
  Üretimde en çok hangi tür hatalar oluşuyor?
Üretim Modülü

Üretim hattında kullanılan dokunmatik ekranlar sayesinde bilgisayar bilgisi olmayan üretim personeli de işlemlerini başlatıp bitirebilir. İstasyonda oluşan arızaları, yemek molası gibi durma sebeplerini, malzeme sarfiyatlarını sisteme tek tıkla işleyebilir. Her istasyon yapacağı işi görür, sıradaki işin bilgilerini bulmak için gereksiz zaman harcamaz. Temsilcinin ve planlamacının girdiği tüm bilgiler detaylı olarak üretim personeline aktarılır.Üretim hattında bilgisayar kullanmak istemeyen firmalar detaylı iş emri çıktısı alarak istasyonlara iletebilir ve işlemleri eksiksiz olarak sistemde takip edebilir.Sipariş sevkiyatları tarih ve fatura bilgileri ile bir tıkla her an elinizin altındadır.

Deponuzda hangi malzemeden ne kadar olduğunu görebilir, siparişlere rezervasyon yapabilir, gerekirse eksik kısmı kolayca sipariş verebilirsiniz.İşletmenizde en çok hangi türde hata oluştuğunu tespit edip bunların azaltılmasına yönelik tedbirler alabilirsiniz.

Siparişlerin beklenen ve gerçekleşen maliyetlerini inceleyebilir, maliyet sapmasının sebeplerini analiz edebilirsiniz. Terminlerinize ne kadar uyabildiğinizi görerek müşteri memnuniyetini artırmaya yönelik tedbirler alabilirsiniz.Aylık olarak hangi makinanızın ne kadar ciro yaptığını görebilir, gereksiz makinaları tespit edebilir, dar boğaz yaşanan makinalara ilave makine alımına ya da o makinaların işini fason yaptırmaya karar verebilirsiniz.