MENÜ

MÜŞTERİ İLİŞKİLERİ YÖNETİMİ (CRM)

Müşteri İlişkileri Yönetimi (Customer Relations Management), kısaca CRM modülü , müşterilerinizle aranızdaki ister satış amaçlı, ister hizmet amaçlı tüm görüşmeleri kayıt altına almayı sağlar.

CRM Neden Gereklidir?

CRM , satış sorumlularının kolay ve hızlı bir şekilde çok önemli bilgilere erişebilmelerini sağlar. Fiyat teklifleri ve siparişler ileride tekrar kullanılmak üzere kolaylıkla oluşturulup kaydedilebilir ve bu işlemlerden tasarruf edilen zaman satış yapmak için kullanılır.

CRM , satış elemanlarının ajandalarını düzenler, en gayretli satış elemanının dahi verimliliğini yok eden idari işlerin ve veri aramaların sıkıntılarını hafifletir.

CRM , satış ekibinin tüm satış çalışmalarını ve fırsatlarını toplu olarak inceleyebilmesini ve hangi satış çalışmasında ne aşamada olduklarını görebilmesini sağlayarak hedefleri belirginleştirir ve hedefe giden yolu kısaltır.

CRM ile tüm faaliyetlerinizi ve satış imkanlarını kaydedip izleyebilirsiniz

CRM Modülü, yüzyüze görüşmeler, telefon görüşmeleri , mail yazışmaları , ziyaret vb. yollarla müşterilerle kurulan her türlü iletişimi kayıt altına almayı sağlar. Böylece bir teklif ve sonrasında yapılan satış için gerçekleşen tüm görüşmeler satış temsilcisi işten ayrılsa da onunla birlikte kaybedilmez , sisteminizde kayıtlı olarak kalır. Kolayca incelemeniz için tüm faaliyetler ve planlı işler entegre ve gerçek zamanlı CRM takviminde görünür.

Etkili bir sistem için diğer modüllerle entegredir

CRM Modülü EraOFSET içerisindeki diğer modüllerle entegredir. Örneğin; Maliyetlendirme ekranından CRM satış faaliyetleri ve imkanları kaydı yapabilir ve tekliflerinizle CRM modülü arasında bağlantı kurabilirsiniz. Ayrıca finans (muhasebe) bölümünüzden girişi yapılan cari hesaplarınızı CRM modülünde de görüp işlem gerçekleştirebilirsiniz.

Müşteri gidişat ve ilişkilerinizi takip edebilirsiniz

CRM modülü, hâlihazırda çalıştığınız müşterilerinizle birlikte ve müşteri adaylarınızla da ilgili faaliyetleri takip imkanı verir. Yalnızca bir müşteriye veya müşteri adayınıza ait işlemleri görebilirken, gruplandırma imkânı ile aynı tip müşteri veya müşteri adaylarınızla ilgili işlemleri de gruplu olarak izleyebilirsiniz.

Satış faaliyetleri ve ilişkili raporlar alabilirsiniz

CRM Modülü ile belirli tarihlere ait veya tarih aralıkları ile satış faaliyet raporları oluşturarak satış personeli, faaliyet, teklifler bazında gruplandırabilirsiniz.


CRM modülünün cevapladığı bazı sorular:
  Marmara Bölgesindeki müşteri ve/veya müşteri adaylarımız kimlerdir?
  Son üç aydır temas sağlanmamış Ankara müşteri ve/veya müşteri adaylarım kimlerdir?
  Bu ay portföyüme yeni eklenen müşterilerim kimlerdir?
  Emaili kayıtlı olmayan müşteri ve/veya müşteri adaylarım kimlerdir?
  İstanbul'daki gold müşteri ve/veya müşteri adaylarımız kimlerdir?
  Bu ay İzmir'den portföyüme yeni eklenen müşteri ve/veya müşteri adayları mız kimlerdir?
  Müşteri ve/veya müşteri adaylarımızın en fazla olduğu bölge neresidir?
  Bu hafta kazanılan satışlar hangileridir ve bu satışları yapmak için yaptığımız harcamalar ne kadardır ?
  Bu yıl en fazla satılan ürünlerimiz nelerdir ?
  Bu ay en fazla fırsat yakalayan satış temsilcim kimdir ? Fırsatları satışa çevirme oranı nedir ?
  Satış süreci iki ayı geçen açık satış fırsatlarım hangileridir ?
  Karar verme aşamasında olan tekliflerim hangileridir?