MENÜ

ÜRETİM - PLANLAMA

Planlama , işi şansa bırakmamaktır

Üretim ; ister matbaacılıkta , ister diğer sektörlerde olsun bir dizi işlemlerin arka arkaya aksatılmadan yapılmasıdır. Bu üretim zincirinde halkalardan biri koptuğunda sonraki halkalar da üretim sürecinden kopmakta ; üretim, hasarlı halka tamir edilene kadar durmaktadır ! Oysa üretim işlemi şansa bırakılamayacak kadar önemli ve acil bir işlemdir.

ERAOFSET şansı kontrol etmenizi sağlar

EraOFSET , üretimin her aşamasını planlayarak kontrol altında tutmanızı sağlar. Programda üretim için gerekli malzemelerin zamanında tedarik edilmesi için tedarik listesi oluşturulması ; baskı , mücellit gibi üretim aşamalarının istasyonlardan zamanında tamamlanması için her aşamayı planlamak mümkündür. İşletmenizin ve sipariş tirajlarınızın büyüklüğüne göre iki farklı planlama yapılabilir.

İlişkisel Zaman Planlaması ( Gantt Chart )

Siparişlerinize ait süreç ( operasyonların ) , planlamak istediğiniz makina / tezgah veya iş grubunun iş zamanının istenilen zaman dilimlerine ayrılarak, görsel bir iş sırası ve zamanlama içerisinde planlanmasıdır. Sipariş edilen ürünün tüm parçaları ayrı ayrı ( kapak, sayfa v.b. ) planlanabilir. Planlama Sistem tarafından otomatik veya kullanıcı tarafından manuel yapılabilir. Planlanacak ürünü seçip, "Otomatik Planla " demeniz yeterli. Planlama ayarlarınıza göre ( Maksimum kapasite, Minimum Geçikme veya Optimum Plan ) en uygun Zaman planlaması ( Gantt Chart ) otomatik olarak yapılarak işleme ait süreç / operasyonlar makinalara, akış sırası ile, dağıtılacaktır. 6 Aya kadar planlama imkanı sunan sistemin en küçük planlama zaman dilimi 15 dakikadır. Yapılan her değişiklik veri terminallerine ( Üretim Takip Ekranları ) otomatik gönderilir.

İlişkisel İş Akış planlaması ( Süreç Sıralaması )

Yeni siparişlerin anlık olarak üretime alınabildiği ve üretim sorumlusundan bağımsız olarak ( grafik departmanından çıkan işler ) işlerin istasyonlara iş sırasına göre dağıtıldığı bir yapıdır. Planlama ekranından istenirse istasyonlara otomatik dağıtılan işlerin iş sırası değiştirilerek istenilen üretim iş akışı sağlanabilir. Otomatik dağıtılan bu işleri kullanıcı yalnızca fare ile iş listesinden sürükleyip öne-arkaya bırakarak sıralamayı yaparsa yazılım tüm geri kalan işlemleri otomatik yaparak üretim akışını veri terminallerine otomatik gönderir.

Her istasyona özel iş emri çıkarılır

EraOFSET'te istasyonlara gönderilen iş emirleri sadece o istasyon için gerekli bilgileri içerir. Böylece personel gereksiz bilgilerle uğraşmaz. Maksimum verim için zaman maksimum dikkatle kullanılmalıdır. Gereksiz detaylarla uğraşmak sadece zaman kaybıdır. İstasyonlara özel çıkarılan iş emri formları özelleştirilebilir. İşletmemize uyar mı diye sıkıntı çekmezsiniz.

İstasyonların boş zamanlarını takip etmek kolaydır

EraOFSET Matbaa Yönetim Sisteminde istasyonların günlük , haftalık ve aylık çalışma planlanlarını rahatlıkla görebilir ve düzenleyebilirsiniz. İstasyonların boş zamanlarında uygun işleri birinden diğerine kaydırarak maliyetlerde azalma sağlayabilirsiniz.