MENÜ

ÜRETİM - TEDARİK

Herşey hazır mı ?

Üretim zincirinin en önemli halkası , gerekli malzemelerin planlanan zamanda üretim için hazır bulundurulmasıdır. EraOFSET'te hangi saatte hangi istasyon için hangi malzemenin hazır bulunması gerektiği planlanabilir. Bu planlama 'Tedarik Listesi'nde gösterilir . Tedarik / Depo sorumlusu bu listeyle işini karıştırmadan , kolaylıkla yapabilir. Tedarik işleminde muadil seçimi yapılabileceği için ( yerine benzer malzeme kullanımı ) fiili stoklarınız gerçeği yansıtacaktır.

Stoklarınızda olmayan malzeme istenirse anında Alım Siparişine çevrilerek belirleyeceğiniz tedarikçi firmaya fakslanabilir. Satınalma süreci Alım Siparişinden - Mal Kabul'e kadar entegrasyon içinde yürütülür. Bu entegrasyonla süreklilik içinde mal kabulü yapıp irsaliyeler veya faturalar muhasebeye gönderilirken ( çok zaman muhasebe ne kadar sipariş edildi ve hangi fiyat / ödeme opsiyonu alındı ) bilmeden işlemlerini yapar. Malzeme Tedarik sisteminde Alım Siparişi ile başlayan entegrasyon mal kabul ile tamamlanırken vermediğiniz siparişler, anlaşmadığınız fiyatlar veya miktarların firmanıza girişi engellenir. Gelen irsaliye/faturalarda "XYZ nolu siparişinize istinaden" notunu görürsünüz. "XYZ" nolu siparişinizi tek tuş ile çağırıp kontrol edip, sorun yoksa yine tek tuşla alışa çevirerek stoklarınıza girişi yapılır ( aynı anda gelmiş ise yalnızca irsaliye numarasını girerek sistem tarafından otomatik irsaliyelendirilir ).

İrsaliyeler mal kabulden geçip muhasebe geldiğinde tek tuş ile irsaliye çağırılıp kontrol edilebilir. Aynı anda veya daha sonra ilgili faturası gelince yine tek tuşla fatura'ya çevrilerek ( fatura no, vade, tarih ve varsa kur bilgisi girilerek ) işlem tamamlanır.

Böylece satın alma süreçinin en başında ürün / miktar / fiyat anlaşması ( ürün kalemleri ) faturaya kadar değiştirilmeden ( istenirse değiştirilebilir ) aktarıldığı için tedarik sürecini kontrol altında tutarsınız.