MENÜ

PERSONEL RAPORLARI

Kim en çok satış yaptı ?

EraOFSET personelinizin her türlü alacak ve borçlarını takip etmenizi , mesai durumlarını incelemenizi , satış primlerini tek tuşla görmenizi sağlar . Personelinizle ilgili takip etmek istediğiniz her şey elinizin altındadır.

Bu hafta kimlerin doğum günü var ?

Personelinizin özel günlerini takip etmek onların size bağlanmasını ve çok daha verimli çalışmasını sağlar . Bu da her zaman size kazanç olarak dönecektir. EraOFSET'te personele kutlama mesajları gönderebilir , genel veya özel duyurularınızı programdan iletebilirsiniz.

Pazarlama Departmanı uygulamaları

Pazarlama departmanınız ile ilgili prim sistemleri oluşturabilir, ödeme seçenekleri tanımlayabilirsiniz. EraOFSET, ülkenizdeki çok az ticari yazılımda bulunan prim takip sistemine sahiptir. Matbaa işletmecisi, primlerin satışta veya tahsilatta ( nakde dönüştüğünde ) verilmesini tercih edebilir. Üstelik alınan tahsilatların, satış tutarlarını karşılamıyor olsa bile, tahsilat kadar prim verilip verilmeyeceğinede karar verebilir.

Şu senaryo sıklıkla uygulanır; "Primler tahsilatta hakedişe çevrilsin. Tahsilat, satışın tamamını kapatmasa da, oranı kadar prime müsade edilsin" İçerisinde 300 TL prim olan 10.000 TL tutarlı sipariş 60 günlük çek ile yapıldı ise, çek'in vadesinde ödenmesi durumunda, sistem 300 TL'lik prim alacağını hakedişe çevirerek personele aktarır. Çek yerine nakit olarak yapılan tahsilatta ise, tahsilatın kapatabildiği sipariş miktarı içerisindeki prim tutarı, hakedişe çevrilir. Örneğin 10.000 TL'lik sipariş için 8.000 TL tahsil edilirse, 300 TL'lik primin 240 TL'si hakedişe çevrilir.

Sıkça uygulanan başka bir senaryo ; "Primler tahsilatta hakedişe çevrilsin. Tahsilat, satışın tamamını kapatmaz ise prim hakedişe çevrilmesin" İçerisinde 300 TL prim olan 10.000 TL tutarlı sipariş için personel 10.000 TL'den daha az bir ödeme alırsa. Tahsilat toplamı satışın tutarına ( 10.000 TL ) ulaşıncaya kadar prim tutarı, hakedişe çevrilmez.