MENÜ

CRM TEKLİF

Rahat bir teklif oluşturmak için üretim bağlantısı

Satış bölümündeki müşteri temsilcilerinizin oluşturduğu tekliflerin girişi ve maliyet hesaplamaları oldukça kolay ve etkin hale getirilmiştir. Satış bölümü ile Üretim bölümü arasındaki entegrasyon sayesinde müşteri temsilcileriniz istasyonlarınızın durumunu (bugün ve planlanmış ise sonraki günleri) görerek terminlerini verir. İşletmenin iş ve stok durumuna ait bilgiler elinde olan müşteri temsilcileri rahatça teklif oluşturabilirler.

Aynı veya benzer işler şablon olarak kullanılabilir

Müşterinin üretilmesini istediği bir ürünün bilgileri (ebad,renk,kağıt,mücellit işlemleri ve laminasyon vb.) girilerek ürünün maliyeti belirlenir. Müşterinin istediği ürüne ait bu bilgiler girilirken istenirse daha önceden bu müşteriye yapılmış aynı işler kopyalanarak anında yeni bir teklif oluşturulabilir. Bu müşteriye istediği üründen daha önce hiç üretilmemiş ise çok şey kaybetmiş olmazsınız. Diğer müşterilere benzer üründen üretilmiş olabilir ! Bu şablonu tek tuş ile kopyalayarak müşterinize teklif haline getirebilirsiniz. Miktar veya özellikler üzerinde yaptığınız düzeltmeler anında otomatik hesaplanarak maliyete yansıtılır.

Hiç bir müşteriye üretilmemiş, orjinal ürünler tanımlayabilirsiniz

Ürün tanımlamaları oldukça esnektir. Bir kez tanımlanan ürünü artık kullanabilirsiniz. Üzerinde eklentiler yapabilirsiniz. İlk kez teklifi verilecek bir ürünün dahi 1-2 dk içinde teklifi çıkarılabilir.

Teklif formları firmanıza özeldir

Firmanıza özel kurumsal havayı yansıtan tasarım şekli, logo ve görünümü teklif formlarınıza aktarabilirsiniz. Müşterilerinize gönderdiğiniz tüm çıktılar benzer formlarda olur. Kalite standartlarınızı temsil eder.

Tekliflerin Takibi

Satış bölümünden verilen bu teklifler yalnızca kayıt altına alınmakla kalmaz sistem tarafından takip edilir. Bekleyen, olumsuz veya olumlu teklifler otomatik hatırlatıcı ile her an gözünüzün önündedir. Müşteri bazında , müşteri temsilcileriniz bazında, ürün veya sektör bazında teklif, gerçekleşme ve teklif kârlılık raporları gibi onlarca rapor alabilirsiniz.

Onaylanan Teklifler

Teklifleriniz tek tuş ile satışa çevrilebilir. Yeniden girişe gerek kalmadan oluşturulan teklif satışa çevrildiği anda hem müşteri ilişkileri yönetiminde (CRM) , hem üretim bölümünde , hem de muhasebede gerekli kayıtlar otomatik olarak oluşturulur.


Ekran Görüntüleri - Teklif Formu

Maliyetleri görme yetkisi olan bir pazarlama elemanının Fiyat - Maliyet listesinin görünümü. ( Otomatik hazırlanır ).
Personel işin detaylı maliyetini ve satış fiyatını görmektedir.

Teklif